vajinismus tedavisi ankara ücretleri

Vajinismus dolayısıyla ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken aynı problem haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de derinden etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret önemli eşeysel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin tek tabu olması, eşeysel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hata bilgiler, fiziksel sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini de tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da cinsî partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ adı verilen pelvik yaradılıştan kaslarını kasarak ilişkiye bariyer olması ile oluşan, ruhsal kökenli bir kez seksüel görev bozukluğudur. bayan cinsî temas sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik kaide kaslarını orada sadece engel varmışçasına kasarak ilişkiye bariyer olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit tabii sebebi olduğuna, ancak altta yatan ruhsal sebeplerden en kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna belirti ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. cinsî ilişki sırasında tepke şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu ayrıca fut parmaklarına ölçüsünde yaygın yalnız şekilde görülebilir. eksiksiz bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen seksüel ilişki ile alakadar yerleşmiş bazı negatif düşünceler yüzünden kadın, bağ sırasında eşine mezuniyet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla benzer ifadesi olan cinsel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya gaye açabilirken, kadında hicap ve suçluluk duygusuna niçin olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok zatî yalnız yazıda olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, rahatsızlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin genç erkek konusunda edisyon yapmaları sebebiyle eş jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde eşeysel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu özgü birçok başvuru hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı sıra geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir bir kez problem olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU müessir OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal okunuşu seyrek okunuşu maddeye mensup olmak gibi ikiye ayrılabilir. seyrek fiziki sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik yerinde görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. bekâret zarının mukaddes olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bakirlik zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazen kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe haysiyetiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin eş tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hata seksüel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde çok ehemmiyetli nedenlerdir. Ülkemizde hayvan) kızların çoğu bekâret zarının patlayacağı, fazla ziyade acı çekeceği, çok gereğinden nezif olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler özgü olduğu, cinsel haz duymanın ayıp, buraya bakabilirsin yasak, günah olduğu gibi yanlış bilgilere sahiptir. Bu yanılgı bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini ispatlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, metazori evlendirilme, münasebet ve evlilik problemleri, eşe için duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus başta olmak üzere müteaddit ruhsal sorunlara niçin olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi ankara ücretleri”

Leave a Reply

Gravatar